y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

ZWYCIĘSTWO W WOJEWÓDZKIM FINALE 

 

5 czerwca 2012 roku w Opolu, odbył się Finał Wojewódzki VII Edycji Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu promowanie i popularyzowanie idei Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, promocję działań i kampanii PCK na rzecz potrzebujących, rozbudzanie wrażliwości na wartość człowieka, szacunku dla ludzkiej godności.

Rejon brzeski reprezentowała uczennica Szkoły Podstawowej w Bąkowicach Anna Terlecka, która wywalczyła w Opolu I miejsce.

 Olimpiada składała się z trzech części. W pierwszej kolejności uczestnicy rozwiązywali test, którego pytania dotyczyły historii i działań Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, Międzynarodowego Prawa Humanitarnego, a także działań Polskiego Czerwonego Krzyża. W drugiej części sprawdzana była znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Natomiast trzecia część to prezentacja przygotowanej przez uczestnika pracy pod hasłem „Czerwony Krzyż – historia i teraźniejszość”.

Uczennicę do olimpiady przygotowywała opiekunka Szkolnego Koła PCK, Kol. Aneta Garkut. GRATULUJEMY!!!!

dyrektor szkoły – Cezary Zając

 

wstecz